Allegro zmienia zasady dotyczące zdjęć miniaturek. Zasady zmian

Allegro zmienia zasady dotyczące zdjęć miniaturek

Allegro w lutym 2017 wprowadziło zmiany dotyczące zdjęć miniaturek. Miniaturki to zdjęcia pojawiające się na liście aukcji i zarazem te, które pojawiają się jako pierwsze po wejściu do aukcji. Sami jesteśmy sprzedawcą na allegro, jak również prowadzimy sprzedaż dla naszych klientów, więc bardzo nas zainteresowała ta zmiana i oczywiście zadaliśmy sobie pytanie, co to dla nas oznacza. Odpowiedź: PROBLEM 🙂 to oczywiste. Nikt nie lubi jak się nas zmusza to wykonania dodatkowej pracy, która na dodatek nie wpłynie na zwiększenie naszej sprzedaży. A już na pewno jest irytujące jak Allegro nam wmawia, że klienci będą mieli lepiej a tym samym my. Prawda jest taka, że Allegro dąży do tego, aby wyglądać i być postrzeganym przed użytkowników jak amazon. Oni mają ciągle kompleksy przed tym światowym gigantem i ich działania od wielu lat idą w kierunku ukrywania informacji o sprzedającym.

Jak ma wyglądać zdjęcie miniaturek na Allegro?

Najważniejsza zmiana dla nas jako sprzedawców jest taka, że te najważniejsze dla nas zdjęcie ma być “czyste”. Ma przedstawiać produkt na białym tle i abyśmy nie wrzucali tam naszego logo.

Dlaczego jako pierwsze zdjęcie wrzucaliśmy wszystko co się da, czyli logotyp naszej firmy lub “wysyłka gratis”, “jedyny taki na allegro”, “zestaw zawiera AŻ 20 produktów” itp? Aby wyróżnić się i zwrócić uwagę allegrowicza na naszą ofertę.

Dzisiaj bo jak widać piszę ten artykuł po kilku miesiącach od czasu wprowadzenia przez Allegro zmian dotyczących zdjęć miniaturek i podziele się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Czy trzeba stosować się do zasad Allegro?

Tak. Stosuj się do tych zasad!

Owszem, jest duża szansa, że uda Ci się dodać aukcję lub zmienić w niej zdjęcie na niezgodne z regulaminem, ale nie znasz dnia ani godziny, kiedy Allegro usunie Ci tę aukcję. Co do dnia i godziny to jest w tym pewna magiczna zasada – zawsze dzieje się to w piątek w godzinach 15-17 🙂 I nigdy nie udało mi się po wielu mailach i telefonach przywrócić takiej aukcji. Dlaczego to jest takie bolesne? Otóż od pewnego czasu Allegro decyduje o kolejności wyświetlania aukcji w sposób tylko znany im, ale napewno jednym z ważniejszych czynników jest historia aukcji (ilość sprzedanych przedmiotów na danej aukcji). Po skasowaniu przez Allegro aukcji jesteś zmuszony do wystawienia przedmiotu ponownie a to oznacza, że zaczynasz od ZERA, czyli Twoja aukcja staje się niewidoczna.

Allegro gorsze od Urzędu Skarbowego

Tak, nawet Urząd Skarbowy zanim Cię ukarze napisze Ci jakieś wezwanie lub upomnienie. Allegro tego nie zrobi – wywalą Ci aukcję, pisząc maila gdzie w temacie jest słowo “Upomnienie”. Tylko jest to już po fakcie i nie jest to upomnienie tylko “Wywaliliśmy Ci aukcję”.

Mail od Allegro o usunięciu aukcji ze względu na zdjęcie miniaturki

Allegro również usunie aukcję jeśli na miniaturce napiszesz jakie produkty wrodzą w skład zestawu, który oferujesz.

Poniższe zdjęcie przedstawia miniaturkę aukcji naszego klienta, które również zostało usunięte

Allegro usuwa aukcje ze względu na zdjęcia miniaturkek

Na zdjęciu nie możesz napisać co jest przedmiotem aukcji – pamiętaj o tym!

Żadne zdjęcie nie może zawierać tekstu - aktualizacja 2018.08.01.

Musiałem zaaktualizować wpis na blogu, ponieważ na początku sierpnia Allegro zaczęło usuwać aukcje, które w pozostałych zdjęciach posiadają zakazane informacje. Wcześniej wystarczyło zastosować się tylko do pierwszego zdjęcia (miniaturki). Teraz Allegro prześwietla wszystkie zdjęcia użyte w aukcji, ale tylko te, które są wysoko w wynikach wyszukiwania. W praktyce oznacza to, że można dostać aukcje z nieregulaminowymi zdjęciami i mogą być niezauważone przez długi czas. Niestety jak nasza aukcja zacznie się pojawiać na pierwszej stronie w kategorii to Allegro usunie taką aukcję. Poniżej zdjęcie użyte w treści aukcji, która została usunięta przez allegro ze względu na złamanie zasad regulaminu.

Miniaturki Allegro zasady

Pozostałe wpisy na naszym blogu:

3 thoughts on “Allegro zmienia zasady dotyczące zdjęć miniaturek. Zasady zmian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *