Strona główna » Praca zdalna pracowników dla firm Warszawa – VPN, Pulpit zdalny (Koronawirus)

W związku z panującą pandemią Koronawirus wielu pracodawców zastanawia się na wysłaniem pracowników do domu, aby tam pracowali zdalnie.

Praca zdalna pracowników dla firm Warszawa – VPN, Pulpit zdalny (Koronawirus)Jeżeli firma dotychczas nie posiada rozwiązań informatycznych, aby pracownicy mogli pracować z domu, to w obecnej sytuacji wile firm takich poszukuje. Wdrożenie możliwości pracy zdalnej najlepiej ze względów bezpieczeństwa zlecić informatycznej firmie zewnętrznej, która się w tym specjalizuje. Takim jak naszej 🙂

Na co zwrócić uwagę decydując się na rozwiązanie informatyczne do pracy zdalnej dla pracowników

Istnieje kilka sposobów umożliwienia pracownikom pracy z domu, jeśli jest taka potrzeba. Należy zadać sobie kilka pytań:

 • czy pracownicy mą służbowe laptopy, na których mają zainstalowane oprogramowanie niezbędne im do pracy zdalnej (program sprzedażowy, ofertowy, CRM)
 • ilu pracowników równocześnie będzie pracowało zdalnie z domu
 • jaki mamy router z firmie
 • czy w firma posiada stały adres IP w internecie
 • czy istnieje w siedzibie firmy komputer z Windows 10 Professional
Praca z domu dla pracowników dla firm Warszawa - firma informatyczna

Jakie rozwiązanie informatyczne do pracy z domu dla pracowników jest idealne?

Nasza firma od lat stosuje u naszych klientów dwa rozwiązania pozwalające na pracę zdalną pracownikom:

 1. Połączenie tunelu VPN do sieci w firmie. Na każdym komputerze pracownika należy konfigurować połączenie VPN do serwera VPN w siedzibie firmy. Po połączeniu komputer pracownika “przenosi” się do siedziby firmy. Oznacza to, że może puszczać wydruki na drukarkach znajdujących się w firmie. Może uruchamiać programy, które ma zainstalowane na swoim komputerze, które do tej pory działały tylko, jak był w siedzibie firmy. Wadą tego rozwiązania jest to, że programy, które łączą się serwerami w siedzibie firmy działają wolniej, ponieważ wszystkie dane są przesłane przez internet poprzez bezpieczny tunel.

  Zalety:

  – łatwa obsługa przez użytkowników
  – nie trzeba nic instalować na komputerach pracowników
  – brak dodatkowych kosztów

  Wady:

  – jeśli pracownik ma używać swojego domowego komputera, to należy na nim instalować programy, które są mu potrzebne do pracy
  – wymagany jest przynajmniej jeden Windows Serwer 2008, 2012, 2016, 2019 w siedzibie firmy do skonfigurowania Serera VPN

 2. Połączenie przez pulpit zdalny

  Rozwiązanie polega na tym, że w siedzibie firmy wybieramy jeden komputer z Windows 10 PRO i na nim tworzymy wielu użytkowników dla naszych pracowników. Następnie należy rekomendowane przez nas oprogramowanie, które pozwala łączyć z tym komputerem pracownikom przez tzw. pulpit zdalny. Oznacza to, że tylko na tym jednym komputerze instalujemy wszystkie programy i drukarki a pracownicy z dowolnego komputera, tabletu lub nawet telefonu łączą się z tym komputerem. Jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie dla pracowników, ponieważ na swoim komputerze domowym mają okno, w którym mają okno, gdzie widzą monitor komputera zdalnego.

  Zalety:
  – wszystko bardzo szybko działa, ponieważ przez internet jest tylko przesyłany obraz co powinniśmy widzieć na monitorze, a nie dane, jakie krążą pomiędzy komputerem a serwerem
  – brak dodatkowych kosztów

  Wady:

  – koszt zakupu oprogramowania (5 użytkowników – 600zł netto, 25 użytkowników – 2500zł netto, bez limitu 3000zł netto)
  – więcej pracy, aby pracownik mógł wydrukować coś na drukarce domowej
  – możliwość pracy z każdego komputera na świecie (Windows, Mac, Tablet)
Praca zdalna dla pracowników Warszawa - Usługi informatyczne

Zastanawiasz się jak Twoi pracownicy mogą pracować zdalnie w Twojej firmie?

W przypadku, opisanym wcześniej, kiedy prowadzisz biuro rachunkowe w mieście Wołomin powinieneś pozycjonować się na frazy:

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o tym, jak Twoi pracownicy mogą pracować zdalnie.

tel: 508 135 894

e-mail: kontakt@sysgreat.pl

Zajmujemy się usługami informatycznymi głównie w miastach: Warszawa, Wołomin, Piaseczno, Legionowo, Pruszków, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Wyszków, Nieporęt, Jabłonna, Kobyłka, Wyszków.