Jak dodać uruchomić Certyfikat SSL na WordPress?

Certyfikat SSL na WordPress

Certyfikat SSL (Secure Socket Layers) to dzisiaj absolutnie podstawa dla strony internetowej, która chce się pozycjonować w wyszukiwarce Google. Jeszcze kilka lat temu istniało przekonanie, że SSL jest bardziej dla instytucji lub banków (później dla sklepów), ale w kwietniu 2014 Google wprost powiedział, że strony www, które chcą się pozycjonować SEO w wyszukiwarce powinny posiadać certyfikat SSL. Posiadanie certyfikatu SSL stało się jednym z ważnych kryteriów oceniania strony przez Google podczas indeksowania.

Więcej możesz przeczytać na stronie: https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html

Ile kosztuje certyfikat SSL na stronę?

Certyfikat SSL dzisiaj kosztuje ok. 100 zł rocznie, ale można naleźć darmowe certyfikaty na naszą stronę. Najbardziej znane darmowe certyfikaty SSL to:

  • Let’s Encrypt
  • Cloudflare One-Click SSL
  • STARTSSL (StartCom)

Należy sprawdzić czy, Wasza firma hostingowa wspiera je, ponieważ np. home.pl ze wzglądu na swoją politykę biznesową blokuje instalację darmowych certyfikatów. My mam stronę na WordPress w home.pl i certyfikat kupiliśmy u nich dla wygody, choć jak to w home.pl: Pierwszy rok za grosze, a w następnych latach odbijają sobie z nawiązką:-)

Zapewne niebawem napiszę jaki hosting polecamy. Na ten moment wszystkim firmom, które chcą postawić stronę, blog lub prosty sklep polecamy atthosting

Pozostałe wpisy na naszym blogu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *